22 nieuwe huizen De Weeme

Kenmerken

  • Straat

    De Weeme

  • Plaats

    Drachten

  • Start & einddatum

    juni 2026 - eind 2026

  • Aantal woningen

    22

  • Huurprijzen

    (nog) onbekend

  • Uitvoerende partij

    Van Wijnen

Aan de Weeme in Drachten bouwen we 22 nieuwe huurwoningen op het terrein van een voormalige school. Het project bestaat uit een mix van gezinswoningen en levensloopbestendige woningen. Zo bieden we woningen voor verschillende levensfases, in een vertrouwde woonomgeving.

Twee woningtypes

We bouwen in totaal 22 woningen, verdeeld over twee typen. De 10 gezinswoningen hebben drie slaapkamers. De 12 levensloopbestendige woningen hebben één slaapkamer en een badkamer op de begane grond. Op de verdieping zijn nog twee slaapkamers en een berging. Dat maakt de woning geschikt om nu én later prettig te wonen. Alle woningen hebben een eigen berging.

Duurzaam wonen

De woningen aan De Weeme worden duurzaam en energiezuinig gebouwd. Ze zijn gasloos en worden voorzien van een warmtepomp. Ook komen er zonnepanelen op het dak. Hiermee verlagen we het energieverbruik en zorgen we voor comfortabel wonen, nu en in de toekomst.

Wonen in Drachten

De Weeme ligt in Drachten, in een bestaande woonwijk. Door het gebruik van het voormalige schoolterrein blijft de wijk volop in beweging. De nieuwe woningen sluiten aan bij de buurt en dragen bij aan een prettige woonomgeving.