30 nieuwe huizen Surhuisterveen
Aan de Kim en de Kamp in Surhuisterveen staan 24 woningen, die we in overleg met de bewoners gaan slopen. We bouwen hier 30 nieuwe, energiezuinige woningen terug.
Huidige woningen
De huidige woningen hebben een laag energielabel, zijn donker en vochtig, en de indeling sluit niet meer aan op de woonwensen van nu. Daarnaast ervaren bewoners een gebrek aan privacy in de achtertuin. Om het wooncomfort te verbeteren, hebben we samen met de bewoners besloten om de woningen te vervangen.
Nieuwe woningen: duurzaam en toekomstbestendig
Op deze locatie realiseren we 30 gasloze woningen met energielabel A+++. De huizen worden voorzien van:
- Vloerverwarming voor een aangenaam binnenklimaat
- Zonnepanelen voor duurzame energieopwekking
- Elektrische kookvoorzieningen als vervanging van gas
Door een efficiëntere indeling – smallere, maar diepere woningen – kunnen we meer woningen realiseren, terwijl de woonruimte per huis groter wordt dan voorheen.
Verdeling van de woningen
In totaal komen er 30 nieuwe woningen, gelijk verdeeld over beide straten: 15 woningen aan De Kim en 15 woningen aan De Kamp. Per straat bouwen we:
- 10 gezinswoningen met drie slaapkamers
- 5 levensloopbestendige woningen, waarbij één slaapkamer en de badkamer zich op de begane grond bevinden. Op de eerste verdieping is een extra slaapkamer.
Planning
De sloop van de bestaande woningen is inmiddels gestart. Naar verwachting starten we met de bouw aan De Kim in april 2025. Aan De Kamp starten we in juli 2025. Als alles volgens planning verloopt, zijn alle woningen eind 2025 opgeleverd.
